Głowica ciepło-zimno

Głowica ciepło-zimno

Głowica ciepło-zimnoZabieg głowicą ciepło-zimno to gwarancja satysfakcji. Głowica ta jest często wykorzystywana jako rozwinięcie zabiegów kosmetycznych, gdyż posiada system chłodzenia, który łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry, wzmacnia rozszerzone naczynia krwionośne a także wygładza zmarszczki i relaksuje. Strona zimna używana jest po manualnym oczyszczaniu, mikrodermabrazji, depilacji, po eksfoliacji kwasami, podczas regulacji brwi w celu delikatnego znieczulenia.

Drugą funkcją tego urządzenia jest rozgrzewanie, które stosowane jest przed zabiegiem w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych i szybkiego wchłaniania substancji odżywczych. Zabieg głowicą „ciepło-zimno” może stanowić również samodzielny zabieg kosmetyczny, który pobudza naczynia krwionośne uszczelniając ich ściany. Strona ciepła głowicy wykorzystywana jest do poprawy krążenia, przeznaczona jest do skóry ziemistej, szarej, zestresowanej oraz przed nałożeniem maseczek, kremów, ampułek w celu lepszego wchłaniania peparatów.

Kosmetyczka na przemian dotyka twarzy Klienta specialną głowicą która z jednej strony jest ciepła, a z drugiej zimna. Zabieg czesto polecany jest dla osób ze skórą naczynkową. Skóra naczynkowa charakteryzuje się trwałym poszerzeniem bardzo drobnych, włosowatych naczyń skóry. Ściany tych naczyń są bardzo elastyczne, łatwo ulegają poszerzeniu pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, np. emocji, alkoholu, gorącego pokarmu czy ciepła. Gdy bodźce zewnętrzne ustąpią, naczynia wracają do normalnych rozmiarów. Stopniowo jednak ich ściany tracą elastyczność i ulegają trwałemu poszerzeniu Powoduje to gimnastykę naczyń krwionośnych, ich uszczelnienie oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabieg trwa około 15 minut. Dla uzyskania pełnego efektu zaleca się serię 6-8 zabiegów raz w tygodniu.

Naprzemienne stosowanie strony ciepłej i zimnej np. w okolicy biustu zwiększa aktywność mięśni, co w efekcie działa ujędrniająco i powoduje wzrost napięcia skóry. W przypadku zabiegu ujędrniającego biustu zalecana jest seria około 8 zabiegów raz w tygodniu.