Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Zadbane dłonie to element naszego wyglądu o który powinniśmy dbać za każdym razem. W końcu to dłoń zawsze podajemy komuś na powitanie, a więc obgryzione paznokcie, brud pod płytką czy odpryskujący lakier, który ledwo utrzymuje się na kilku płytkach paznokcia są zdecydowanie nie na miejscu. Paznokcie zawsze muszą być zrobione na błysk!

Obgryzanie paznokci

Jednym z najgorszych nawyków współczesnych ludzi jest obgryzanie paznokci. Większość osób u których można zaobserwować ten nawyk, tłumaczy się stresem, nadmiarem obowiązków i niekontrolowanym przypływem emocji. Wówczas niczym małe dzieci sięgają rękami „do buzi” i zaczynają obgryzanie. Twierdzą często, że to ich odpręża i relaksuje, jednak po tym „zabiegu” ich dłonie wyglądają koszmarnie. Nie sposób tego nie zauważyć, ponieważ osoby obgryzające paznokcie najczęściej mają bardzo małą płytkę. Wszystko to z uwagi na zbyt dużą ingerencję w naturalny wygląd paznokcia, który nie ma żadnej szansy urosnąć, ponieważ wciąż jest odgryzany. Najlepszym sposobem na zaprzestanie obgryzania paznokci będzie kupienie w aptece tak zwanego „gorzkiego paluszka”. To bezbarwny lakier do paznokci o gorzkim smaku, który za każdym razem kiedy dana osoba chce obgryźć paznokieć, pozostawia w ustach gorzki, bardzo nieprzyjemny posmak. W ten sposób nasz mózg oducza się sięgania w stresie po paznokcie.

Brudne paznokcie

Ta sytuacja najczęściej dotyczy dzieci, które bawią się w piaskownicy. Im jesteśmy w stanie to wybaczyć, jednak jeśli zdarza się to osobom dorosłym, jest to sytuacja nie do przyjęcia. Brud pod paznokciami kojarzy się przede wszystkim z niedbaniem o higienę osobistą. Jeśli w jakiejkolwiek sytuacji zauważycie u siebie, że Wasza płytka zaczyna zmieniać kolor ze względu na znajdujące się pod nią elementy obce, wystarczy Wam jedynie tak zwane „kopytko”, czyli przyrząd do paznokci, który zgrabnie wyjmie cały zalegający brud. Zajmie Wam to nie więcej niż minutę z uwzględnieniem obu dłoni, a zaoszczędzi nieprzyjemnych spojrzeń i niemiłych komentarzy za plecami.

Brzydki kształt paznokcia

Nie mamy wpływu na to, jaki kształt ma nasza płytka. Niektórych natura obdarowała pięknymi paznokciami w kształcie długich migdałów, inni zaś mają paznokcie niemal kwadratowe. Możemy jednak wpłynąć na delikatną chociażby zmianę kształtu paznokcia. Wystarczy udać się do dobrej kosmetyczki, która przy pomocy pilników zmieni kształt naszej płytki oraz pokaże nam, w jaki sposób możemy robić to samodzielnie w domu. Nie ma w tym nic trudnego, jednak trzeba najpierw zobaczyć, jak robi to profesjonalista. Dzięki krótkiej lekcji będziemy mogli sami przygotować nasze dłonie, które są przecież naszą widokówką. Co więcej, nadanie kształtu płytce paznokcia dotyczy nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Coraz więcej panów zgłasza się go kosmetyczek, ponieważ zdają sobie oni sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja dłoni.

Sztuczne paznokcie

Wiele kobiet w dalszym ciągu na siłę doczepia sobie sztuczne paznokcie, popularnie zwane tipsami. Są to długie, nienaturalnie wyglądające szpony, którymi można naprawdę zrobić sobie dużą krzywdę. Panie jednak nie zwracają uwagi na możliwe konsekwencje, ponieważ liczy się dla nich efekt, a ten jest według niektórych gustów niesamowity. Wśród różnych możliwości stylizowania paznokci istnieje tak wiele sposobów, które pozwalają uzyskać piękne efekty i wyglądające naturalnie paznokcie. Najpopularniejsze są hybrydy, zaraz po nich żele i akryle. Dwie ostatnie metody musza być wykonane przez prawdziwą specjalistkę. Nieumiejętnie położone mogą wyglądać jednak bardzo sztucznie, dlatego trzeba wybrać zaufany salon manicure decydując się właśnie na ten rodzaj stylizacji paznokci.

Nieestetyczny manicure

Mowa tutaj oczywiście o zbyt mocno wypiłowanych paznokciach czy odpryskającym lakierze do paznokci. Całą tę gehennę najczęściej kobiety fundują sobie same, zapominając o podstawowych elementach stylizacji paznokci. Kiedy chcemy nadać płytce kształt piłujemy jedynie wystającą część paznokcia. Staramy się jak najmniej ingerować w boczne części, ponieważ odrastający paznokieć nie powinien odróżniać się od tego spiłowanego. Jeśli chodzi o malowanie, najlepiej jest zacząć od bazy, którą będzie odżywka. Następnie nakładamy dwie lub trzy warstwy lakieru, w zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt. Na koniec pomalowane paznokcie malujemy utwardzaczem czyli tak zwanym top coatem. Jego zadaniem jest utrwalenie lakieru na paznokciach i szybkie schnięcie. Dobry top coat daje podobny efekt co lakiery hybrydowe, które potrafią trzymać się na paznokciach nawet do dwóch tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *