Makijaż

Makijaż

MakijażTo pochodzące z języka francuskiego określenie (“maquiller“) oznacza ni mniej ni więcej jak “fałszowanie”. Tradycyjnie, mianem makijażu zwykło określać się nie tylko nanoszenie na twarz czy całe ciało odpowiednich preparatów, ale również specjalistyczne kosmetyki, pozwalające na uzyskanie olśniewającego wyglądu.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

MAKIJAŻ DZIENNY:

Makijaż dziennyMakijaż dzienny to delikatne podkreślenie wszystkich walorów naszej urody, jego zadaniem jest wydobycie naturalnego piękna kobiety, pozostając zarazem niezauważonym. Makijaż dzienny ma przede wszystkim retuszować niedoskonałości, dlatego musi być wykonany z dobrze dobranych kosmetyków. Dla przykładu: podkład w makijażu dziennym musi mieć odcień jak najbardziej zbliżony do koloru naszej cery, aby uniknąć nieprzyjemnego efektu maski (tapety) lub nienaturalnej bladości.

Kolory makijażu dziennego -w przeciwieństwie do makijażu wieczorowego, w tym przypadku używamy tylko stonowanych, pastelowych barw cieni: najlepiej sprawdzają się beże, brązy i szarości. Rzęsy podkreślamy niewielką ilością tuszu, dzięki czemu nasze spojrzenie pozostanie świeże i lekkie. Makijaż dzienny z racji swojej subtelności doskonale nadaje się jako make up nie tylko na co dzień, ale także do pracy i szkoły. Stosując mocniejszą kolorystykę ust, możemy jednak nadać mu nieco drapieżności.

MAKIJAŻ WIECZOROWY:

Makijaż wieczorowyMakijaż wieczorowy jest rodzajem makijażu okolicznościowego, który wykonuje się na specjalną okazję. Przygotowując makijaż wieczorowy trzeba pamiętać o tym, by dostosować go do pory dnia, w jakiej mamy zamiar się w nim pokazać. Światło świec oraz sztuczne oświetlenie to istne pochłaniacze kolorów, z tego powodu makijaż powinien opierać się na wyrazistych i intensywnych barwach oraz wyostrzonych konturach. Mocny i wyrazisty make-up wieczorowy znacznie różni się od subtelnego i naturalnego makijażu dziennego. Wieczór to czas, w który śmiało można pozwolić sobie na nutę ekstrawagancji i szaleństwa. Należy przy tym pamiętać, że koncepcja makijażu wieczorowego musi odpowiadać nie tylko światłu tej pory dnia, ale także okazji, dla której został zaprojektowany. Jest to przecież rodzaj kreacji, w którą „przywdziewamy” swoją twarz. Tak jak przy każdym rodzaju makijażu tak i w wieczorowej jego wersji powinniśmy skupić się na uwydatnianiu naszych zalet. Warto zatem pamiętać o tym, że makijaż wieczorowy to kluczowy element naszej kreacji.

W makijażu wieczorowym śmiało można pozwolić sobie na ciemniejszy podkład, bardziej nasycone barwy cieni. Wieczór to czas w którym mile widziane są wszystkie efekty połysku i blasku, do zastosowania także w makijażu. Drobinki brokatu na powiece pięknie rozświetlą spojrzenie w blasku świec. Podczas tworzenia makijażu wieczorowego zaleca się odważne korzystanie z różu, a nutę niezwykłości i wyjątkowości dodadzą nam zaskakujące dodatki, jak drobinki złota na dekolcie. Kwintesencją wieczorowego makijażu oczu powinny być mocno i wyraziście podkreślone rzęsy. Możemy zastosować do tego nie tylko kilka warstw tuszu ale również sztuczne rzęsy, kępki.

MAKIJAŻ ŚLUBNY:

Makijaż ślubnyW dniu ślubu każda z Pań pragnie wyglądać niezwykle atrakcyjnie, kobieco i szykownie. Kwintesencją dobrego wyglądu Panny Młodej w dniu ślubu jest perfekcyjnie wykonany makijaż, który podkreśli walory urody, a zarazem ukryje jej niedoskonałości. Makijaż ślubny powinien być świeży, wodoodporny, trwały, dopasowany do typu urody, świetlisty oraz delikatny w rysunku i barwie. Stanowi połączenie cech makijażu fotograficznego, dziennego i wieczorowego. Trzeba pamiętać, że makijaż ślubny powinien wzmacniać rysy i kształty elementów twarzy, a przy tym sprawiać wrażenie delikatnego i zachować lekkość. Zasada ta często sprawdza się podczas robienia zdjęć Pannie Młodej, gdzie w rzeczywistości wydaje się że makijaż jest nieco mocniejszy, natomiast na fotografii jest on zdecydowanie delikatniej zarysowany.

Ważna jest kolorystyka makijażu, gdzie powinny być to barwy naturalne, pastelowe i lekko połyskujące. Dobieramy kolor makijażu w zależności od typu urody i koloru sukienki, jeśli Panna Młoda ma sukienkę w kolorze białym, zaleca się tonacje zimne, a jeśli jest to kolor ecru stosowane są tonacje ciepłe. Istotną rolę w makijażu odgrywają bazy, które nakłada się przed wykonaniem całkowitego makijażu. Wyróżniamy trzy rodzaje baz: baza pod makijaż, baza pod cienie i baza pod pomadkę. Bazy mają za zadanie ułatwić aplikację, ożywić kolor, utrwalić makijaż, ulepszyć przyczepność, wygładzić, nawilżyć, zmatowić bądź rozświetlić skórę.Musimy pamiętać o pełnej korekcie twarzy, dobrym podkładzie kryjącym oraz korektorach i tonerach dostosowanych do potrzeb cery, które zakamuflują defekty skóry min. przebarwienia i naczynka. Do podkreślenia kości policzkowych stosowany jest róż ,przeważnie jasny, świetlisty i lekko skontrastowany z cerą, nałożony na policzki w zależności od potrzeb.Makijaż oczu ma za zadanie podkreślić ich kształt i barwę. Świetnie sprawdzają się doczepiane pojedyncze kępki rzęs i dobrze wytuszowane rzęsy, które nadają oku wyrazistości. Makijaż ust skupia na sobie precyzyjność wykonania, czysty kontur i świeży nie agresywny wygląd. Usta często najpierw obrysowuje się kredką do ust tzw. konturówką, która min. służy do nierozmywania pomadki i błyszczyka, następnie maluje się wargi pomadką bądź też błyszczykiem. Przy makijażu ust należy pamiętać, że kolor powinien być dobrany do makijażu oczu, jeśli makijaż oczu jest mocny, usta maluje się w tonacjach jaśniejszych niż oczy, natomiast jeśli oczy pomalowane są jasnymi odcieniami to usta maluje się w tonacjach ciemniejszych.

Do utrwalenia makijażu używa się tzw. fixerów. Są dwa rodzaje fixera:

  • w pudrze, daje efekt makijażu wodoodpornego, nakłada się go tylko pędzlem
  • w sprayu, daje efekt makijażu wodoodpornego i trwałego, stosujemy go po makijażu i spryskujemy z odległości 30 cm.

Makijaż próbny:

Przed tak wyjątkową okazją jak ślub – wskazane jest wykonanie makijażu próbnego. W trakcie którego kosmetyczka współpracując z Panną Młodą dobierze go idealnie do urody, koloru i rodzaju sukni, dodatków i wiązanki ślubnej a także oczekiwań Klientki. Makijaż próbny daje możliwość ewentualnych poprawek tak aby w tym ważnym dniu wszystko przebiegło idealnie i bez przykrych niespodzianek.