Na czym polega właściwe dbanie o skórę twarzy?

Na czym polega właściwe dbanie o skórę twarzy?

Pielęgnacja skóry twarzy to zadanie, które stoi przed każdą kobietą, która ma na uwadze swoją prezencję i zdaje sobie sprawę, że ostateczny efekt zależy od tego, jakie starania włoży się w codzienne zabiegi higieniczne. Jak mówi znane powiedzenie, dla zdrowia, także skóry twarzy, najważniejsze jest systematyczne traktowanie jej wodą i mydłem, czy też raczej specyfikiem posiadającym zasadnicze, oczyszczające funkcje mydła. Odkrycia z konkretnych dziedzin nauki oraz doświadczenie zdobyte przez człowieka na polu pielęgnowania skóry mówi jednak, że sytuacja ta jest znacznie bardziej skomplikowana. Sposoby dbania o cerę oraz metody dobierania właściwych specyfików uzależnione są od dwóch zasadniczych czynników: wieku skóry (czy raczej jej właścicielki) oraz typu cery. Dermatologia wyróżnia bowiem trzy zasadnicze typy skóry: normalną, suchą i tłustą. Każda z nich wymaga potraktowania innym rodzajem preparatów oczyszczająco-pielęgnacyjnych. Wiek skóry zaś wskazuje, jakie inne specyficzne właściwości ona posiada, z jakimi problemami zmagają się ich właścicielki. W miarę upływu czasu kobiety zmagają się z wypryskami, zmarszczkami czy utratą jędrności skóry.

Podstawowe metody pielęgnacji

Typ i pewne specyficzne cechy skóry warunkują jedynie dobór kosmetyków o odpowiedniej recepturze, która pozwoli właściwie odpowiedzieć na potrzeby cery. Zasadnicze kroki, jakie należy na co dzień podejmować, pozostają te same. Absolutną podstawą jest codzienne oczyszczanie skóry – z warstw kosmetyków oraz rozmaitych zanieczyszczeń. Oczyszczonej skórze wypada zaś dostarczyć składników pielęgnujących, zawartych przede wszystkim w specjalnie skomponowanych kremach do twarzy. Proces oczyszczania warto raz lub dwa razy w tygodniu przeprowadzić w sposób nieco bardziej radykalny, to znaczy poprzez zastosowanie peelingu, który dokładnie zetrze martwą warstwę naskórka i odświeży cerę. Składników odżywczych w bardziej zdecydowany sposób dostarczą zaś maseczki – przeznaczone do nakładania na określony czas. Mogą to być zarówno kompozycje chemicznych substancji, wzbogacone być może o wyciągi roślinne czy dodatki mineralne, jak również przygotowane samodzielnie mieszanki z naturalnych składników, znalezionych w spiżarni. Skóra regularnie i dokładnie oczyszczana, obdarzana pielęgnującymi ją substancjami, będzie nie tylko zdrowa, ale też po prostu piękna: świeża i promienna.

Znacznie więcej uwagi swojej skórze twarzy muszą poświęcać te panie, których cera jest wrażliwa, to znaczy podatna na podrażnienia , występowania stanów zapalnych i reakcji alergicznych. Osobną kategorię zajmują też kobiety zmagające się z konkretnymi problemami dermatologicznymi, takimi jak na przykład łuszczyca. Osoby tego rodzaju powinny zrezygnować z zaopatrywania się w kosmetyki w sieciach drogeryjnych i supermarketach i raczej sięgać po preparaty sprzedawane w aptekach – skóra z problemami wymaga bowiem nie tylko zwyczajnego czyszczenia, ale również leczenia w postaci systematycznego dostarczania jej konkretnych substancji, które pomogą unormalizować jej kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *