Pielęgnacja cery – jak do tego podejść

Pielęgnacja cery – jak do tego podejść

Każdy typ cery wymaga innego odpowiedniego podejścia. Tak więc zalecenia związane z pielęgnacją cery są uzależnione od tego, jaką mamy cerę. Na pewno inaczej przebiega prawidłowa pielęgnacja cery tłustej, a inaczej suchej.

Trzeba też pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Niestety nie każdy potrafi dobrze określić swój rodzaj cery, a to ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi właśnie o odpowiednią pielęgnację.

Na początek ważne jest, by przygotować skórę do odżywania i nawilżania, tak więc pierwszym zadaniem jest oczyszczenie cery. Do tego służą specjalne mleczka, żele, toniki. Trzeba je wybrać zgodnie potrzebami skóry. Pielęgnacja cery wymaga przede wszystkim więc wiedzy na temat tego, czy mamy cerę tłusta, suchą, mieszaną, trądzikową, normalną, naczynkową. Wyznacznikiem jest także wiek, bo innego podejścia wymaga cera dojrzałą, a innego młoda. Zawsze jednak trzeba odpowiednio dbać o to, by skóra była jak najmniej narażona na utratę naturalnej bariery ochronnej. Prawidłowe oczyszczanie nie powoduje jej narażania. Dlatego trzeba umieć wybrać kosmetyk do swojej cery. Jeśli będziemy w przypadku cery suchej sięgać po kosmetyki dla cery normalnej – możemy doprowadzić do pogorszenia jej stanu, gdyż może dość do wysuszenia, w konsekwencji podrażnień itd. Jeśli zauważamy, że nasza cera źle reaguje na kosmetyki dla cery normalnej – np. występuje wysuszenie, łuszczenie, podrażnienie – trzeba zmienić preparat i sięgać np. po ten do cery wrażliwej.

Pielęgnacja cery pozwala zadbać o utrzymanie jej w doskonałej kondycji – to ma wpływ na jej wygląd. Jeśli chcemy zachować promienną, zdrową i świeżą cerę, to trzeba posiąść wiedzę na temat pielęgnacji. Nie trzeba się martwić, że to będzie wymagać jakichś skomplikowanych zabiegów. Podstawa to zawsze jest oczyszczenie i nawilżenie, ewentualnie natłuszczenie – gdy mamy cerę suchą.

Są zabiegi, które trzeba wykonywać często, codziennie – np. mycie, nawilżanie, i są takie, które są bardziej intensywne, przyda się więc ich stosowanie np. kilka razy albo raz w tygodniu. Np. intensywny peeling – także dobrany do rodzaju cery – powinno się wykonywać generalnie nie częściej niż raz w tygodniu. Tego czynnika nie należy pomijać – trzeba tylko pamiętać, że np. w przypadku cery naczynkowej czy wrażliwej nie polecany jest peeling mechaniczny. Tutaj sprawdzi się raczej peeling enzymatyczny, mniej inwazyjny, za to także dający dobre efekty.

Pielęgnacja cery ma w tym przypadku na celu zmniejszenie przebarwień, usuniecie dogłębnie zanieczyszczeń, odetkanie porów, sprawienie, że cera może oddychać – jest więc bardziej świeża, promienna. Skóra po peelingu, prawidłowo przeprowadzonym, jest elastyczniejsza, gładsza, bardziej jędrna. Pielęgnacja cery to także odpowiedni odżywianie i nawilżanie. Właśnie po peelingu skóra będzie dużo lepiej przyjmować takie preparaty – więc pielęgnacja cery będzie po prostu skuteczniejsza. Ma to wielkie znaczenie, jeśli chcemy osiągać rewelacyjne efekty. A tak zadbana cera będzie wygadać po prostu młodziej przez długi czas, dlatego jest to rada warta uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *