Używanie mydła – jakie wybrać

Używanie mydła – jakie wybrać

Prawidłowa higiena dłoni jest to podstawa. Dłonie są najbardziej narażone przy różnych codziennych czynnościach na kontakt z powierzchniami, na których znajdują się groźne bakterie, brud itd. To może sprzyjać przenoszeniu chorób, jeśli nie będą dopełnione warunki prawidłowej higieny. Używanie mydła to oczywistość, jednak trzeba też umieć go używać i umieć w ogóle wybrać mydło odpowiednie do stosowania w danych warunkach.

Generalnie większość mydeł jest przeznaczona tylko do mycia rąk – używanie zwykłego mydła do higieny całego ciała nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo mycie może podrażniać, wysuszać, w konsekwencji powodować, że skóra będzie gorzej wyglądać, szybciej się starzeć. Tak więc klasyczne, zwykłe mydło w kostce czy w płynie zarezerwujmy mycia rąk. Do mycia całego używajmy żelu pod prysznic itd. Do mycia miejsc intymnych – specjalnych preparatów do tego przeznaczony.

Używanie mydła wiąże się więc przede wszystkim z wybraniem odpowiedniego dla swego typu skóry i potrzeb. Osoby o wrażliwej skórze dłoni powinny raczej stawiać na mydła ekologiczne i naturalne. Nie trzeba przy tym wybierać koniecznie mydeł antybakteryjnych. Dobre mydło z założenia ma usuwać zanieczyszczenia, także bakterie, więc po prostu nie ma takiej potrzeby. Chyba, że mowa o warunkach szczególnych, np. lokalach gastronomicznych, szpitalach. Nie tylko pracownicy, ale i klienci powinni pamiętać, że korzystając z takiej publicznej toalety, warto skorzystać z antybakteryjnego mydła.

Używanie mydła jest oczywiście koniecznością i codziennością. Generalnie jest to niezbędne, dla zachowania odpowiedniej higieny rąk. Jednak też trzeba pamiętać, że mydło dobieramy również pod kątem potrzeb naszej skóry. Trzeba stawiać na delikatniejsze mydła, jeśli często musimy myć dłonie – inaczej szybko skóra stanie się przesuszona, może dochodzić nawet do bolesnych spękań, łuszczenia, po prostu będzie ona wygadać brzydko i będziemy obserwować przyspieszone procesy starzenia. Dlatego po każdym myciu rąk należy użyć kremu odżywczego, nawilżającego, pozostawiającego delikatną warstwę ochronną. Dzięki temu skora jest dobrze zabezpieczona przed wysuszeniem.

Używanie mydła powinno więc także nieodłącznie wiązać się z używaniem kremów do rąk. Tutaj mamy bardzo szeroki wybór. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze po każdym umyciu dłoni powinny wmasowywać w nie specjalnie dobrany preparat, o odpowiednich właściwościach odżywczych i ochronnych. Tym samym będzie można zniwelować takie negatywne skutki, jak przedwczesne starzenie się skóry, nieestetyczny wygląd dłoni itd. Osoby, pracujące chociażby w służbie zdrowia, w różnych lokalach gastronomicznych, mające kontakt z niebezpiecznymi substancjami itd. muszą szczególnie dbać o to, by wybór mydła był dobrze przemyślany. Podobnie jak wybór kremu do rąk. Inaczej faktycznie mogą sobie poważne zaszkodzić.

Tak więc prawidłowe mycie dłoni, także ich pielęgnacja, nawilżanie – to wszystko wiąże się umiejętnością wyboru odpowiednich preparatów. Od mydła poczynając, na kremie kończąc. Ważna jest też technika mycia – mydło trzeba dokładnie rozprowadzić na całych dłoniach, często także do łokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *