Żel do higieny intymnej – stosować czy nie?

Żel do higieny intymnej – stosować czy nie?

Żel do higieny intymnej to produkt niemal niezbędny w damskiej kosmetyczce. Występuje zarówno w postaci standardowej, jak również w formie chusteczek. Charakteryzuje się delikatnym działaniem, zapewnia świeżość miejsc intymnych, nie powodując podrażnień, a często wręcz je łagodząc.

Tymczasem okazuje się, że to dobroczynne działanie żelu do higieny intymnej można wykorzystać także w inny sposób. Z powodzeniem sprawdzi się on także jako szampon, żel pod prysznic, a przede wszystkim… żel do mycia twarzy. Jest to patent szczególnie ciekawy w okresie wakacyjnym, gdy dodatkowe miejsce w kosmetyczce, a tym samym w walizce, może być na wagę złota.

Kosmetyki do higieny intymnej ze względu na swoje zastosowanie są bezpieczniejsze i łagodniejsze w działaniu niż standardowe kosmetyki do mycia ciała czy twarzy. Najczęściej zawierają składniki łagodzące oraz kwas mlekowy, który szczególnie sprzyja osobom zmagającym się z niedoskonałościami cery. Najlepsze będą żele jak najdelikatniejsze, nienaruszające naturalnej bariery skóry, wzbogacone również substancjami nawilżającymi. Warto dokładnie zweryfikować skład kosmetyku, aby upewnić się, że jest to produkt idealny dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *